Nezařazené

Movember čtvrtý, sportem ku zdraví!

Letošní Movember je pro mě, oproti předchozím třem ročníkům, jiný v tom, že jej trávím v cizí zemi. Původně jsem si myslel, že povědomí o Movemberu bude v Nizozemsku vyšší než doma, zatím to tak ale nevypadá. Zatímco v Praze loni člověk potkával kníráče na každém kroku, tady jsem dosud na moc lidí se slušivým (ba ani s neslušivým) knírkem nenarazil.

Možná ale právě proto je o to důležitější se akce znovu zúčastnit. Společně s Italem a Francouzem jsme se tedy vydali na tuto kníratou stezku. Pokud se chcete i vy zapojit, můžete přispět tady.

Movember propaguje mužské zdraví. A to veskrze. Kromě boje proti rakovině prostaty a varlat také akcentuje psychické zdraví, které v dnešní době dost možná, v mnoha případech, trpí více než to fyzické. Kromě klasického knírku jsou proto letos účastníci pobízeni ke zlepšení mentálního zdraví skrze jakoukoliv tělesnou aktivitu. Běhání, posilování, fotbal,… prostě cokoliv, co vás baví se počítá. A je to tak, není nad to vybít frustraci (třeba z toho, že vás vytáčí vaše práce) při nějakém sportu.

Tak knírům a sportu zdar!

close

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.