Cestování,  Právo

Překvapivý konec příběhu o jedné kompenzaci za zpožděný let

Toto je už třetí pokračování ságy o tom, jak jsme s A. bojovali o kompenzaci za zpožděný let na dovolenou bezmála čtyři roky zpátky. Kdo už zapomněl jak to všechno bylo, může si to připomenout tady a také tady.

Po posledním příspěvku jsem měl za to, že celá věc už je ztracená, bez šance na úspěch. O to větší bylo mé překvapení, když se mi v půlce srpna loňského roku znovu ozval advokát, který dostal naši věc na starost, a oznámil mi, že soud vydal platební rozkaz, kterým nařídil společnosti Travel Service zaplatit požadovanou kompenzaci (pozn. jde o jakési zjednodušené řízení). Platební rozkaz byl nicméně na základě podaného odporu zrušen, a celá věc měla vstoupit do řádného soudního řízení. Následovalo několik měsíců ticha (dost možná před bouří). Těsně před koncem roku se nám znovu ozval advokát s tím, že Travel Service navrhuje mimosoudní vypořádání a zda s tím souhlasíme. Samozřejmě, že jsme souhlasili. Vzhledem k tomu, že jsme po třech a půl letech už vážně nečekali, že něco dostaneme, cokoliv pro nás bylo příjemné překvapení. Nabídka v tomto případě zněla na 700 EUR pro mě a A. dohromady, což byla částka, která převyšovala původní nárokovanou kompenzaci včetně úroků za tři roky.

A tak jsme se začali radovat. Očekávali jsme, že peníze na účtu přistanou do konce ledna. Dalo se však čekat, s ohledem na dosavadní průběh, že celá věc přece jen neskončí jen tak, z ničeho nic. A také, že ne. Celé čtyři měsíce se nic nedělo a já se v různě dlouhých intervalech pořád vyptával advokáta a jeho koncipientky na posun ve věci, když konečně zkraje května, opět zcela znenadání, přišla zpráva, že soud rozhodl v náš prospěch a přiznal nám částku 500 EUR plus úroky.

Co se tedy stalo? Hádám, že si společnost Travel Service po předložení nabídky na mimosoudní řešení sporu spočítala, že se jí nakonec přece jen víc vyplatí zaplatit původní žalovanou částku i s úroky. Ještě podivnější je ale skutečnost, že se společnost Travel Service v průběhu soudního řízení podle všeho vůbec nevyjádřila k předmětu řízení a z toho důvodu nakonec soud rozhodl v náš prospěch. Co je za tím vším samozřejmě nevím, ale to je vlastně jedno. Důležité je, že jsme po víc jak třech a půl letech konečně dostali zaplaceno. Co dodat, zázraky se asi přeci jen dějí.

close

2 komentářů

  • Děčínský

    Asi jsem se průběžně k této jakési anabázi vyjadřoval průběžně, ale nic se nezachovalo!? Je snad možné, že se některé komentáře mažou? To může být, i v jiných případech, pochopitelné. Podstatné bylo to, že vytrvalost přinesla i vousy i peníze, ale to ostatně vždy, ale v rozdílné míře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.