K zamyšlení

Zase ty podcasty – několik dalších tipů

O tom, jak jsem objevil kouzlo podcastů jsem psal tady. Chtěl bych na tento příspěvek navázat a doporučit nějaké nové, které dle mého názoru stojí za poslech.

Mindscape Podcast
Skvělý počin od teoretického fyzika Seana Carrolla z kalifornského Caltechu. Drtivou většinu obsahu tvoří povídání a rozhovory se zajímavými hosty z oboru fyziky, zejm. kvantové mechaniky a kosmologie. Sean Carroll má vynikající projev a srozumitelnou cestou dokáže laikům (jako jsem já) přiblížit velice abstraktní a komplexní matérii, ať už formou podcastů nebo ve svých knihách. Z těch jednoznačně mohu doporučit The Big Picture. Můj komentář k této knize je zde.

Kromě popularizace vědy (fyziky) v podcastech je Sean Carroll aktivní i pokud jde o jeho vlastní výzkum. Tak například v sólo epizodě č. 63 z podzimu loňského roku, kde mimo jiné hovoří o své nové knize Something Deeply Hidden, také prezentuje některé své myšlenky a hypotézy týkající se sjednocení gravitace a kvantové fyziky (zejm. Einsteinovy obecné teorie relativity s kvantovou teorií). K tomu velmi přehledně uvádí více na svém webu v sekci věnované výzkumu.

Artificial Intelligence with Lex Fridman

Podcast zaměřený zejména na umělou inteligenci s velkým přesahem do dalších souvisejících odvětví (jako jsou neurovědy, ekonomie a psychologie). Lex Fridman z amerického MIT se zaměřuje ve své praxi kromě samotné umělé inteligence také na robotiku a autonomní systémy.

Stephan Livera Podcast

O něčem, jako je bitcoin toho zatím nebylo moc napsáno (myšleno knihy). Největším zdrojem informací je proto zatím velmi dynamické prostředí Twitteru a podcastů. Stephan Livera Podcast je v tomto ohledu studnicí poznání. Každému, kdo má zájem o bitcoinech zjistit něco víc, nelze než doporučit postupně projít katalog dosud vysílaných epizod a proposlouchat se jím. Obsah tvoří jednak informace o vlastní infrastruktuře bitcoinu a techničtějších aspektech, ale také hlubší ekonomické poznatky rakouské ekonomické školy v kontextu s bitcoiny.

close

Jeden komentář

  • Děčínský

    Tento blog je zdařilý po technické stránce a přitažlivý svou pestrostí obsahu. Rozhodl jsem se, že mu zůstanu věrný až do smrti (nebude to dlouho). Autor bude asi obdařen mnoha zkušenostmi, protože autory hodnotí, o čemkoliv, obdivnými zvoláními. Na př.: Skvělý počin…, má vynikající projev, etc. Škoda, že své projevy nechává převážně příležitostným čtenářům tohoto blogu. Já nemám žádné známé, kterým bych toto povídání, mohl doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.